Yunus Polisi Nasıl Olunur?

Yunus polisi olmanın, polislik mesleği içerisinde her zaman ayrı ve gösterişli bir yeri vardır. Yunus polisi olmak isteyen bilmek isteyeceği her şeyi araştırdık.

Şartlar:

Yunus Polisi olmak için öncelikli olarak Polis meslek eğitim merkezleri veya Polis meslek yüksek okullarına giriş yapmak gerekli. Bu okullarda alınacak polislik eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olmak gerekli. 2 yıllık ve son düzenlemeden sonra 4 aylık eğitim süreçleri olan polis okullarını başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler polis olmaya hak kazandıktan sonra Yunus Polisi olmak için gerekli şartları yerine getirmiş sayılacaktır.

Polislik mesleğine hak kazandıktan sonra Yunus Polisi olmak isteyenler için süreç başlayacaktır. İlk önce yunus polisi adaylarına konuyla ilgili bir tebligat sunulacak ve yunus polisi olmak istediğine dair bir belge verilecektir. Yunus polisi olmak istediğini belirten adaylar  Yunus Polisi seçmelerine katılma hakkı kazanmış olacaktır.

Fiziki Şartları

Fiziki durumda en önemli kısım boy. Yunus Polisi olacaklar için erkeklerde aranan boy şartı 1.75 cm. Bayanlarda ise boyun en az 1.70 cm olması gerekmektedir.

Yunus Polisi Nasıl Olunur?Yaş olarak en fazla 28 yaşından gün almış olmanız gerekmektedir. Yunus Polisi olmak isteyenlerin motor bisikletli birliklerden oluştuğunu hatırlatmakta fayda var. Bu nedenle alınacak olan adaylar motor bisiklet eğitiminden geçirilmektedir. Bu eğitimden başarılı olmak zaten zorunlu.  Yunus Polisliğinde bu ve diğer eğitimler tamamen özel eğitmenler tarafından verilmektedir.

Şehir içinde güvenliğin sağlanması ve olay yerine hızlı bir şekilde intikal edilmesi için oluşturulan bu özel birliğin bir parçası olmak için yukarıda yazılı olan şartları yerine getirerek sizlerde Yunus Polisi olma hakkını kazanmış olacaksınız.

Yunus Polisi Ne Kadar Maaş Alır?

2018 yılı içerisinde polis maaşları 4 Bin TL ve üzerinde. Mesleğe yeni giren bir polisin alacağı maaş ise ortalama 4 Bin TL civarında bulunmaktadır. Bu maaş bulunduğu ile göre bir miktar artabilmektedir. Polislerin operasyon tazminatı almasıyla birlikte maaşları ortalama 4 Bin 500 lirayı bulmaktadır.

Mebilgi

You May Also Like