24 Kasım Öğretmenler Günü Öğrenci Konuşması

Öğretmenler Günü Öğrenci Konuşması

Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim, Sevgili Arkadaşlar;

Bu gün 24 Kasım Öğretmenler günü. Emeğinin karşılığı insan olan en anlamlı ve sonsuza kadar devam edecek bir mesleğin temsilcilerine bir gün de olsa sevgi ve saygılarımızı sunmak, onlara unutulmadıklarını hatırlatmak için burada toplanmış bulunuyoruz.

Bir sanat olan öğretmenlik mesleği, insanları şekillendiren, onları toplum içerisinde yaşamaya hazırlayan, onları topluma kazandıran, zanaatkarı öğretmen olan bir meslektir.

Ailemizden bağımsız hayata hazırlanmaya başladığımız ilk adımları öğretmenlerimizle birlikte atmaktayız. Onların elinde şekillenmeye hazır birer hamuruz. Bir heykeltıraşın titizliği ile istedikleri şekli verebilirler.

Aydınlık geleceğimizin mimarı olan öğretmenlerimiz, yalnızca öğretmenlik değil, gelecek için sağlıklı bir nesil, hoşgörü sahibi bireyler, çevreye karşı duyarlı insanlar yetiştirmek içinde görev yaparlar.

Tek bir günde bir resim ya da şiirle anmak yetmez onlara. Asıl hatırlanmaları ürün olarak bizlerin en kaliteli seviyede olup, her zaman kendilerini sevgi ve minnettarlıkla anmamızla gerçekleşecektir.

Ulu önder, Millet Mektepleri Başöğretmeni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.”

Sözü de gösteriyor ki gelecek sağlıklı nesiller öğretmenlerin sayesinde mümkün olacaktır.

Bir öğretmen çocuğun yüreğine dokunabilen, başkasının çocuğunu karşılıksız sevebilen koca yürekli bir varlıktır.

Atatürk’ün başöğretmen olarak seçildiği bugünde, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günün kutlar, bizlere kattıkları tüm değerler için, bizlere verdikleri tüm emekler için, sevgi, saygı ve minnettarlıkla ellerinden öpüyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günü Öğrenci Konuşması Kaynak Link:
https://www.mebilgi.com/ogretmenler-gunu-ogrenci-konusmasi/

You May Also Like