Vücudunda Yara, Yanık ve Ameliyat İzi Olan Polis Olabilir Mi?

Polis olmak isteyenlerin bazılarında bulunan yara-yanık ve ameliyat izleri polis olma yolunda bazen sorun teşkil etmektedir. Ancak sizlere bu konuda merak ettiğiniz Emniyet Genel Müdürlüğü yönetmeliği hakkında sorularınızı açıklamak istiyoruz.

Yara – Yanık ve Ameliyat izi olanlar

Polis olmadan önce gireceğiniz sağlık taramasından sorunsuz bir şekilde geçmek için eşkâl belirleyici izlerin vücudunuzda bulunmaması gerekmektedir.

Yani Vücudunuzun görünen yerlerinde eğer bu tarz bir iz bulunuyorsa bu Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliği gereğince polis olmanıza engel bir durum olacaktır. Ancak sizlere bu konuda en detaylı açıklamayı buradan açıklamak istiyoruz.

Eşkal belirleyici olarak tabir edilen bölümlerin hangileri olduğunu açıklayım.

Yüzünüzde, yazlık elbise giydiğiniz zaman kollarınızda bulunan yara – yanık ve ameliyat izleri polis olmanız yolunda sizlere engel bir durum teşkil edecektir. Ancak yönetmelikte yer alan madde geçtiğimiz günlerde değiştirildi. Bundan böyle 5 metreden belli olmayan bu izler artık polis olma yolunda karşınıza bir engel olarak çıkmayacak. Yani Vücudunuzda bulunan bu izler metre mesafeden belli olmuyorsa yönetmelik gereği polis olmanıza engel olacak bir durum söz konusu değildir.

Zaten yara – yanık ve ameliyat izlerinin vücudunuzun görünmeyen yerlerinde olması da herhangi bir sorun teşkil etmediğinden dolayı polis olmanız önünde bir engel olmayacaktır. Kollarınız ve yüzünüz dışında Vücudunuzda bulunan bütün yara – yanık ve ameliyat izleri artık yeni yönetmelik gereğince sorun teşkil etmemektedir.

Mebilgi

You May Also Like

1 Comment

  1. Merhaba benim vücudumda yada yüzümde kolumda herhangi bir sıkıntı yok fakat doğuştan serçe parmağımın tırnaği çıkmıyor yani sağ elimin serçe parmağım var fakat tırnak çıkmıyor bu polis olmamda bir sıkıntı yaratırmı ? Teşekkürler.

Comments are closed.