Ağaç İşleri Teknikeri Nasıl Olunur, Maaşları Ne Kadar?

Orman ürünleri ile alakalı iş alanları sürekli genişleyip, gelişmekte.  Bu iş alanlarından biri olan Ağaç İşleri Teknikerliği hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Merak ettiğiniz soruları yorum yazarak bize sorabilirsiniz.  Ağaç İşleri alanında tekniker olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekir? Ağaç İşleri teknikerlerinin mesleğe başlarken aldıkları maaşlar ne kadardır?

Ağaç İşleri Teknikeri Nasıl Olunur?

Ağaç İşleri Teknikeri Nasıl Olunur?Bunun için ÖSYM’nin kılavuzunda yer alan Ağaç İşleri Teknikeri bölümlerini seçebilirsiniz.  2 yıllık ön lisans programlarını başarılı bir şekilde bitirdikten sonra  Ağaç İşleri Teknikeri unvanı alınmaktadır.  Mezunlar tekniker kadrosuyla iş hayatına giriş yapma şansına sahiptir.  Özellikle son zamanlarda ülkemizde gelişen hediyelik eşya ve buna benzer alanlarda Ağaç İşleri Teknikeri uzmanlarına olan ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum birçok üniversitede ön lisans düzeyinde programların açılmasına neden olmaktadır. Eğitim süresi 2 yıl olan bu bölümde mesleğe dair bütün bilgileri 2 yıllık eğitim süresi boyunda öğrenerek sizlerde eğitim sonunda bir tekniker olarak iş hayatına atılabilirsiniz.


Ağaç İşleri Teknikerinin Maaşları Ne Kadar?

Maaş olarak kamu sektöründe çok tatmin edici rakamların bulunduğunu söylemek doğru olmaz. Özelikle maaş olarak Ağaç İşleri Teknikeri olarak başladığınız kamu kurumunda alacağınız maaşın ortalama olarak 2 Bin 500 TL ile 3 Bin TL arasında değişkenlik göstereceğini belirtmek istiyoruz. özel sektörde biraz daha yüksek maaş alma şansınız bulunsa da daha da az maaşa çalışma fırsatınız vardır.

Aslında bu alandan mezun olmuş bir kişinin kendi işini kurarak daha çok para kazanma fırsatı bulunmaktadır. Ancak çalışılacak olan materyallerin oldukça pahalı olması ve kendi iş yerini açma şansı bulunmayan kişilerin Ağaç İşleri Teknikeri olarak farklı kurum ve kuruluşlar çalışmasına neden olmaktadır.

Mebilgi

You May Also Like