Nokia,2017’de İki Yeni Android Telefonla Geri Dönüyor

Nokia, 2017 yılı başlarında piyasaya biri orta diğer üst segmentte olmak üzere iki yeni Android telefon süreceğini teyit etti.

Doğal olarak, çoğu kişinin ilgisini çeken Apple iPhone ve aynı dönemde piyasaya sürülecek Samsung Galaxy S8 gibi modellerle rekabete girecek olan üst segment model oluyor. Teknoloji blogları tarafından en çok konuşulan konu Noki’nın sürprizleri idi. Ancak 2016′ nın son günlerinde sızan bilgiler nedeniyle Android’li Nokia’lar hakkında çeşitli fikirler ortaya atıldı.  Söylentilere göre markanın amiral gemisi niteliğinde olacak bu cihazda Qualcomm’un henüz piyasada bulunmayan yeni Snapdragon 835 İşlemcisi ve 6GB’lık devasa bir RAM bulunuyor.
Diğer cihazda da yine Snapdragon 835 işlemci bulunmakla birlikte 4G’lık daha “mütevazı” bir RAM boyutuna sahip. Carl Zeiss görüntüleme teknolojisini yeniden tüketicilerle buluşturacak olan Nokia’nın cihazlarının en az birinde daha önce LG G5 ve iPhone 7 Plus cihazlarında gördüğümüze benzer çift-lens kamera bulunacak.

Nokia Efsanesi Geri Dönüyor

Cep telefonu kullanıcılarının bir dönem gözdesi olan Nokia, akıllı telefon segmentine geçmeyip, geleneksel çizgisini sürdürünce zor günler geçirmişti. Nokia, Finlandiya teknoloji harikası olarak marka değerini yeniden en üst düzeye çıkartmak. Bunun için sürpriz bir atılım gerçekleştirecek olan firma, 2017’de Android işletim sistemine sahip 2 ürün çıkartacak.  Nokia’nın, her iki modeli ile birlikte mobil cihaz piyasasına yeni bir sinerji getireceği muhakkak.

Kaynak: www.mebilgi.com– Yazıya aktif link verilmeden, kaynak alınamaz!

You May Also Like