Mesleki Eğitime Taze Kan

Teknik Öğretmenlere Eğitim 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel müdürlüğü konuyla ilgili bir duyuru yayımladı. Yapılan  duyuruya göre, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında görev yapan öğretmenlere mesleki eğitim verilecek.  Bu kapsamda, belirlenen takvim ve kontenjan çerçevesinde güncel teknolojiye uygun olarak teorik ve uygulamalı mesleki eğitim verileceği belirtildi.

Eğitimler Hangi Konularda Verilecek

Genel Müdürlük ile Yıldırım Elektronik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi arasında 30 Kasım 2016 tarihinde imzalanan “Eğitim İş Birliği Protokolü” ile “Elektrik Makinelerinin Bilgisayar Destekli Analizi” ve “Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri” konularında yapılacak olan teorik ve uygulamalı mesleki eğitimlerin sonunda eğitime katılan öğretmenler belgelendirilecek.

Eğitimden Kaç Öğretmen Faydalanacak?

İmzalanan Protokol kapsamında,

Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında görev yapan öğretmenlere yönelik “Elektrik Makinelerinin Bilgisayar Destekli Analizi” ve “Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri” konularına ilişkin toplam 120 öğretmene hizmet içi eğitim faaliyetleri düzenlenecek,

Ayrıca Hizmet içi eğitimlerin bitiminde Yıldırım Elektronik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi tarafından iki (2) okula eğitim materyalleri hibe edileceği belirtildi.

You May Also Like

2 Comments

  1. Sayın mebilgi.com bu 120 öğretmenin nasıl seçileceği konusunda bir bilgi var mı?

  2. Kesin bilgi olmamakla birlikte genelde bu tür hizmetiçi eğitimler için, ilgili konularda ders veren öğretmenler arasından kişisel başvurular alınarak kontenjana göre değerlendirmeler yapılır.

Comments are closed.