Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma Tekniği

Merhaba sevgili okurlarım. Yepyeni bir yazı dizisi ile yine sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu yazı dizimizde sizlere makale yazarak para kazanma tekniğini anlatacağız. Yazı dizimizi okuduktan sonra kim bilir belki siz de makale işine merak salar bu yöntemle ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Makale yazarak para kazanma tekniğini bütün ayrıntıları ile sizlere anlatacağım.

 • Makale Nedir?

İnternet sitelerinde yer alan bilgilendirici, açıklayıcı yazılara makale denir. Her gün binlerce web sitesi sahibi sitesine özgün makale ekletmek için makale yazarlarıyla anlaşır. Siz de makale yazarak para kazanabilirsiniz. Makale yazmanın inceliklerini sizlere anlatacağım.

 • İyi Bir Makalenin Özellikleri Nelerdir?

Her şeyde olduğu gibi makalede de kalite ölçütleri vardır. İyi bir makale şu özelliklere sahip olmalıdır:

 1. ÖZGÜNLÜK: Makale özgün olmalıdır. Yani daha önce başka bir yerde kullanılmış bir yazı özgün değildir. Yazının tekrardan farklı bir ağızda anlatılması ile yazıda özgünlük sağlanır. Özgün olmayan siteler Google tarafından spamla cezalandırılır. Bu yüzden web sitesi sahipleri makale alırken, sitelerine makale ekletirken özgünlüğe önem verirler.
 2. GÜNCELLİK: Makalede yer alan bilgiler geçerli olmalıdır. Yani bilgiler tazeliğini koruyor olması gerekir. Geçerliliğini yitirmiş bilgilerden oluşan makaleler güncel değildir.
 3. AKICI ANLATIM: Yazdığınız makaleler akıcı bir anlatıma sahip olmalıdır. Yani yazdığınız yazıyı okuyan kişi yazınızdan sıkılmadan yazınızı sonuna kadar okuması gerekir. Anlatım bozukluğu içermeyen, net ve yalın ifadelerle
 • Makale Yazarak Kaç Para Kazanabilirim?

Makale yazarak kazanacağınız miktar sizin bu işe ayıracağınız emek ve performansla alakalıdır. Makale ücretleri 100 kelime bazlı hesaplanır. Yani 100 kelimesine forum ve web master sitelerinde 1,5 liradan satılmaktadır. 400 kelime 1 makale için 6 lira ödeme alırsınız. Günde 10 tane 400 kelimelik makale yazarak günlük 60 lira aylık 1800 lira kazanç elde edebilirsiniz.

 • Makale Alım- Satım İşini Nerede Yapabilirim?

Makale yazarıysanız, ya da makale satın almak istiyorsanız webmaster sitelerini kullanabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük webmaster sitesi r10.net ya da wmaraci.com gibi sitelerde makale alım satım ilanlarını bulabilirsiniz. Burada makale yazarlarıyla ya da web sitesi sahipleri ile buluş makale siparişleri alıp verebilirsiniz.

 • Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İyi bir makale yazarı olmak istiyorsanız kaliteli makalenin ölçütlerini iyi bilmelisiniz. İyi bir makale şu özelliklere sahip olmalıdır:

 1. BAŞLIK VE ALT BAŞLIK: Makalenin 1 ana başlığı olmalıdır. Başlık içerikle uyumlu olmalıdır. İçeriğin özeti olmalıdır. Başlığın altında mutlaka alt başlıklar olmalıdır.
 2. ÖZGÜNLÜK: Makaleniz özgün olmalıdır. Alıntı içerikler özgünlüğü bozar. Bu yüzden yazı sil baştan yazılmalıdır. Makaleler kopya içerik barındırmamalıdır. Daha önce kullanılan yazılar özgün değildir.
 3. SEO UYUMLU: Makaleniz seo uyumlu olmalıdır. Yani makalenin anahtar kelimesi 200 kelimelik makalede 2-3 defa geçmesi gerekir. Anahtar kelimeler aynı paragrafta toplanmamalıdır. Sürekli tekrar cümleleri seo uyumunu bozar.
 4. YAZIM KURALLARI: Yazdığınız makalede noktalama, imla ve yazım hataları olmamasına özen gösterin. Noktalama işaret yanlışı makalede anlam bütünlüğünü bozar.
 5. AKICI ANLATIM: Makaleniz akıcı bir anlatıma sahip olmalıdır. Eş anlamlı sözcükleri, gereksiz sözcükleri kullanmamaya özen gösterin. Anlatım bozukluğu kurallarına uygun içerik oluşturmaya özen gösterin. Özne yüklem uyuşmazlığına dikkat edin. Okuyucu yazınızı tek solukta okuyabiliyorsa yazınız akıcı demektir. Yazınızı okurken zorlanıyorsa yazınız akıcı değildir.

mebilgi.com/makale-yazarak-para-kazanma

You May Also Like