Bill Gates’e Göre Geleceğin Meslekleri

Bill Gates’e Göre Geleceğin Meslekleri

Dünya bilişim devi Microsoft’un kurucusu ve ünlü iş adamı Bill Gates geleceğin meslekleri olarak 3 mesleği öne çıkardı. Çalışma hayatında başarı ve yüksek talep beklediği meslekleri açıklayan Bill Gates, gelecek kuşaklara verdiği mesajlarla dikkat çekiyor.

NTV kaynaklı habere göre, LinkedIn’in yöneticisi olan Daniel Roth’a röportaj veren Bill Gates’e göre, fen bilimleri, matematik ve ekonomi gelecek kuşakların en yoğun ilgi göstereceği ve dolayısıyla en çok talep gören çalışma alanları olacak.

“Kod yazmak şart değil ama bir mühendis neler yapabileceğini ve neler yapamayacağını iyi anlamalır” diyen Bill Gates, fen bilimleri, matematik ve ekonomi  alanlarında yetkin olan kişilerin gelecekte daha şanslı olacağını düşündüğünü belirtti.  Bill Gates’e göre söz konusu alanlarda başarılı olan kişilerin gelecek dönemde tüm kurumlar için değişimin tetikleyicisi olacak.

Bill Gates, söyleşide ABD seçimleri ve son dönem politik gelişmelerine de değindi.
Gates, Donald Trump’un başkanlık seçimlerindeki zaferine ise iyimser yaklaşmakta. Amerika’nın “yeni bir dönem”e girdiğini söyleyen ünlü yatırımcı, sağlık, eğitim ve enerji konusunda inovasyon yatırımlarının iki katına çıkmasını beklediğini söyledi.

Meslek tercihlerinin gelecek yıllarda özellikle fen bilimleri, matematik ivme kazanması savı yeni değil. Bir çok ekonomist bu gerçeği vurgularken, ekonomi alanındaki talebin de her dönem geçerliliğini sürdürmesi bekleniyor.

En Uygun Meslek Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Meslek seçiminde elbette ki ulusal ve uluslararası başarı hikayeleriyle tanınan kişileri dikkate almak şart. Bununla birlikte, kişinin isteği ve yeteneği de belirleyici olmalı.

Bill Gates Kimdir?

William Henry “Bill” Gates III (d. 28 Ekim 1955, Seattle) ya da daha çok bilinen adıyla Bill Gates. ABD’li yazar, yazılımcı, girişimci, yatırımcı ve iş adamı, evli ve üç çocuk babasıdır.
Gates, yazılım devi Microsoft şirketinin kurucularındandır ve şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapmaktadır. Bill Gates, Ağustos 2016 itibarıyla 90 milyar dolar net değer ile dünyanın en zengin insanıdır. Dünyadan en çok kullanılan işletim sistemi olan Microsoft Windows bu özelliğini daha uzun süre devam ettirecek gibi gözüküyor.
Kaynak: www.mebilgi.com– Yazıya aktif link verilmeden, kaynak alınamaz!

You May Also Like

1 Comment

  1. üretmek üretmek ve de üretmek sadece madden değil düşünce ile de üretmek icat zor zanaat kabullendirmek, bir şeyler için uygun yollar, koşullar denemek Bill Gates in tuzu ne zaman kurudu bilemem ama bizim işimiz yaş olaki bilim insanını olmak, mesela ısınma için beyin fırtınası yapmak gibi aynı şeyi yazın serinlemek için ve ne tuhaf ikisi için de enerji lazım aslında yazın güneşi depolamak kışın soğuğu olsa ne enteresan bir düşünce sirküle etmek yazın soğuğu kışın sıcağı entegreli makinalar ile doğal ve enerjisiz tıpkı suda bulunan oksijen ile hidrojeni ayrıştırmak gibi vs vs yani düşünce iklimine dalmak birbirimizin açığı zaafiyeti kara kaşı kara gözü değil artılarını bulmak bilmek insanına değer verilse yani düşüncelerine, para ve zaman hep geçici insani değerlerden yoksun isen neyi icat etsen boş atom böl insanı bölme geleceğin mesleği bence böyle gidersen psikoterapi odaları olacak insanı al teknolojik beton bir binaya koy al sana icat yalnızsın yanmışsın çocuklarımıza geleceğin işi olarak bence iletişimi bilgi aktarımını insalarla ilgili önyargı değil de öğrenme amaçlı bir eğitim verilmeli milyonlarca bilgiyi al koy gbayt trbayt ne işe yarar bilgi orda kalsın senin işin kuru kalabalık bu arada bilim adamlığıda zor bu devirde huniyi takıverirler ARSLAN

Comments are closed.