Babaya Ne Hediye Alınır?

Babalar Günü Ne Zaman?

Baba evin direğidir. Babanın gölgesi her şeye yeter. Gün boyu hayatla mücadele eder. Kazandığı 3 kuruşu evine getirip ailesi ile bölüşür. Haziran ayının üçüncü pazarı Babalar günü olarak kutlanır. Babalar gününde babamıza hediye almak onu mutlu etmek isteriz. Böylesine özel ve güzel günde onu düşündüğümüzü ona hissettirmek isteriz. Babalar gününde hediye seçiminde zorlanıyorsanız yazı dizimizi dikkatlice okuyun. Yazı dizimizin amacı hediye markalarını ve firmalarını zengin etmek değil hediye seçiminde işinizi kolaylaştırmaktır. Rutin bir hediye almak yerine sıra dışı bir fikir arıyorsanız yazı dizimizi dikkatlice takip edin.

Babalar gününde babalara alınabilecek hediyeler şunlardır:

 • Banyo Seti: Babalar her gün tıraş olur. Şık görünmek ve işlerini güzel icra etmek için bakımlı ve güzel görünmek isterler. Babalara banyo tıraş seti alabilirsiniz. Bu iş için en az 80 lirayı gözden çıkarmalısınız. Marka ve model seçimini size ve bütçenize bırakıyoruz. Babanızın tercih ettiği ve kullandığı marka ve modelleri tercih etmeniz tavsiye edilir.
  Modern Traş takımı
 • Kupa Bardak: Babanıza iş molalarında çay içmesi için onu özel ve eşsiz kılacak bir kupa bardak alabilirsiniz. Kupa bardak üstünde sevdiği futbol takımının renkleri ve amblemi olabilir. Firmalarla iletişime geçip babanızın doğum tarihi, adı, annenizin adı gibi isim ve şekiller çizdirebilirsiniz. Kupa bardak için en az 40 lira gözden çıkarmanız gerekir. Bütçeniz daha da kısıtlı ise ucuzluk panayırından 10-15 liralık kupa bardaklarda alabilirsiniz. Unutmayın önemli olan bardağın fiyatı değil fonksiyonudur. Babanızı düşünüp almış olmanızdır.

  Kupa Bardak

 • Tavla Seti: Babanız tavla oynamayı seviyorsa babanıza tavla seti alabilirsiniz. Bu iş için en az 100 lira bütçe ayırmalısınız. Tavlanın kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz.

  Tavla Seti

  Giyim Seti: Firmaların özel tasarladıkları giyim setlerini babanıza babalar gününde alabilirsiniz. Çorap, kemer, kravat, cüzdan, pantolon, gömlek gibi aksesuarları bir araya getirip uygun bir takım yapıp uygun fiyata satan markaları tercih edebilirsiniz.

 • Özel Set: Babalar günü için hediye dükkanlarına giderseniz birçok özel set görebilirsiniz. Anahtarlık, çakmak, kalem, kol düğmesi, cüzdan, tarak gibi aksesuarları içinde barındıran özel set ile babalarınızı mutlu edebilirsiniz. Kol düğmelerini babanızın ismi ve soy isminin baş harflerine göre seçerseniz hediye daha da anlamlı olur. Ya da babanızın adı ve annenizin adını seçerseniz daha duygusal bir ortam yaratmış olur annenizi de mutlu etmiş olursunuz.
 • Parfüm Seti: Firmaların özel tasarladığı parfüm ve deodorant setleri ile babanızı mutlu edebilirsiniz. Özel parfüm setleri tekil alımlara göre daha uygundur. Bu iş için markasına göre en az 50 lira bütçe ayırmanız gerekir. Parfüm ve deodorant seçerken babanızın sevdiği markaları ve sevdiği kokuları tercih etmeniz tavsiye edilir.
 • Cüzdan: Babanızın ismine özel üretilmiş cüzdanlar ile babanızı mutlu edebilirsiniz. Cüzdanın deri olup olmamasına göre ayıracağınız bütçe de değişir. Bu iş için en az 100 lira bütçe ayırmanız gerekir. Cüzdanın şık gösterişli ve ergonomik olmasına dikkat edin.
 • Gömlek: Babaya alınabilecek en güzel hediye hiç kuşkusuz gömleklerdir. Gömlek seçerken mevsimi göz önüne alın. Babanıza yazın uzun kollu kalın kışlık gömlek almayın. Gömleklerin çizgili, düz ya da sade olup olmamasına dikkat edin. Babanızın hangi tarz gömlekleri sevdiğini bilerek hediye alın. Bu konuda kopya çekmek isterseniz babanızın gardırobuna göz atın. Orası size gömlek renk ve model seçimi konusunda bilgi verecektir.

  Kol Saati

 • Kol Saati: Babanızın saat takma tutkusu varsa babanıza özel saat alabilirsiniz. Saat alırken babanızın metal veya plastik kordon tercihini bilmelisiniz. Babanızın sevdiği tarz hakkında bilgi almak için annenizden destek alabilirsiniz. Çünkü babanızı en iyi o tanıyordur.

You May Also Like