Yarıyıl tatili

Karne tatili, sömestri tatili, şubat tatili, yarıyıl tatili derken bir tatilin daha arifesine gelmiş bulunuyoruz.  2017 yılına girmiş durumdayız. Yeni yılın ve 2016 -2017 eğitim öğretim yılının ilk günü. Güne gecenin ilk saatlerinde İstanbul da yapılan terör saldırısı haberi ile girmiş bulunuyoruz. Güzel dileklerle başlayacağımız yeni günde geleceğimizin teminatı olan bugünün minikleri yarının gençleri ve ülkemizin daimi bekçisi çocuklarımıza pırıl pırıl temiz, terörden arındırılmış bir yurt bırakmak durumundayız.

Bunu gerçekleştirebilmek için yekvücut olarak, farklı düşüncelerde bir arada yaşayabilen demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti ilkelerine bağlı, birbirine karşı anlayışlı, saygılı, üretken ve israftan uzak, bilinçli bir tüketici toplum olmak durumundayız. Bunun yolu da eğitimden geçer. Milli bir eğitim politikası ile yurttaşlarını birbirinden ayırmayan, uzak hedefler belirleyen ve o hedeflere ulaşabilmek için milli eğitim politikasını gün geçirmeden uygulamak durumundayız.

Eğitim de başarısızlığı değerlendirmek yerine başarıyı ölçen, derecelendiren ve en başarılıları ödüllendiren bir sistem uygulamalıyız. 20 Ocak 2017 tarihinde karne tatiline başlayacak olan öğrencilerimiz 06 Şubat 2017 tarihinde ders başı yapacaklardır. Bütün öğrenci ve öğretmenlerimize yeni yılda sağlıklı ve güzel bir tatil geçirmelerini diliyoruz.

Kaynak: www.mebilgi.com– Yazıya aktif link verilmeden, kaynak alınamaz!

You May Also Like