Torun Bakanlara Müjde

Torun Bakım Ücreti

torun bakanlara mujde

Torunlarına bakan büyükannelere müjdeli haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU verdi. Bu müjde torun sahibi büyükannelerle birlikte  çalışan annelerin büyük bir kısmını ilgilendiriyor.

Daha Önce Sınırlama Vardı

Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren yasa ile pilot olarak Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir illerinde çalışan anneler bakıcı parası diye adlandırılan devlet teşvikini alıyorlardı. Ancak bu uygulamada “çalıştırdığı çocuk bakıcısı ile arasında, kendisi veya eşinin birinci derece, eğer aynı evde oturuyorsa üçüncü dereceye kadar akrabalık ilişkisi olmaması” maddesine göre aile büyüklerine çocuklarını baktıran anneler bu teşvikten yararlanamıyordu.

2017 Yılında Torununa Bakana Teşvik Var

2017 yılında yapılacak çalışmalar arasında bulunan bu uygulama birçok büyükanneyi ve anneyi sevindirecek. Çocuk Bakıcı ücreti olarak devlet 416 Euro teşvik vermekte. Bu uygulama için ise ne kadar bir ücret düşünüldüğü, uygulamanın kimleri, nasıl kapsayacağı konularında çalışmalar devam etmektedir. Torun bakma ücreti konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: www.mebilgi.com– Yazıya aktif link verilmeden, kaynak alınamaz!

You May Also Like