Milli Eğitim Bakanlığından Ödüllü Yarışma

Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması”

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2016 yılında birincisi düzenlenen Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik” yarışmasının ikincisi düzenleniyor. Yarışmanın amacı, Türkiye’de özel eğitim alanında kullanılan materyal ve etkinliklerin tüm eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve yenilikçi, özgün, yaratıcı, işlevsel çalışmaların teşvik edilmesi olarak açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığından Ödüllü Yarışma

Yarışmanın İçeriği

“Materyal ve Etkinlik” olmak üzere iki kategoride düzenlenecek olan yarışma da katılımcılar, özel eğitim ihtiyacı olan bireylere yönelik hazırladıkları eğitim materyalleri ya da etkinlikler ile yarışmaya katılabilecekler. Görme, zihin, işitme, ortopedik yetersizliği olan bireyler ile özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ile otizmi olan bireyler için eğitim materyalleri veya etkinlikler hazırlanacak.

Yarışmaya Kimler Katılabilir?

Toplam 50 kişiye ödül verilecek olan yarışmaya, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî ve özel kurumlarda görev yapan öğretmenler, yöneticiler ile üniversitelerde görev yapan akademik personel ve öğrenim gören öğrenciler katılabileceklerdir.

Yarışmanın Ödülleri Nelerdir?

Bu yıl yarışmada 6 kişiye derece ödülü 44 kişiye mansiyon ödülü olmak üzere toplam 50 ödül verilecektir. Mansiyon ödülleri materyal kategorisinde 27 kişi, etkinlik kategorisinde 17 kişi olarak belirlenmiştir.

Materyal Kategorisi ödülleri:       Birinciye 10.000 (on bin) TL,

İkinciye 7.500 (yedi bin beş yüz) TL,

Üçüncüye 5.000 (beş bin) TL,

Yirmi yedi kişiye 1.500 (bin beş yüz) TL

Etkinlik Kategorisi ödülleri:               Birinciye 10.000 (on bin) TL,

İkinciye 7.500 (yedi bin beş yüz) TL,

Üçüncüye 5.000 (beş bin)TL,

On yedi kişiye 1.500 (bin beş yüz) TL

Katılım koşulları ve yarışma takvimine ilişkin detaylı açıklama orgm.meb.gov.tr adresinden daha sonra duyurulacaktır.

Kaynak: Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Kaynak: www.mebilgi.com– Yazıya aktif link verilmeden, kaynak alınamaz!

You May Also Like