Anneler Günü’nde ne hediye alınır?

Anneler Günü Ne Zaman?

Mayıs ayının 2.haftası Pazar günleri anneler günü olarak kutlanır. Anneler bizim hayatta en çok değer verdiğimiz kimselerdir. Cennet annelerin ayaklarının altındadır. Ona olan sevgimizi güzel bir hediye ile taçlandırmak isteriz. Hediyemizin maddi değeri kadar manevi olarak da ona hitap etmesini isteriz.

Anneler Günü Hediyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Alacağımız hediyenin onun için anlamlı ve değerli olmasını isteriz. Hediyemiz eşsiz ve özel olmalıdır. Hediyemiz annemize hitap etmelidir. Anneler günü geldiği zaman annemize hangi hediyeyi alacağımıza karar veremeyiz. Seçimin fazla olması ve alternatifin zengin olması bizi daha da kararsız kılar. Bu yazı dizimizde anneler günü hediye seçimi konusunda işinizi kolaylaştıracak öneri listesi hazırlamayı amaç edindik. Bu zorlu seçimde size yol göstermeyi amaçladık. Yazı dizimiz hiçbir hediyelik eşya firmasını ön plana çıkarmayı amaçlamadık. Amacımız sadece seçimlerinizi kolaylaştırmaktır.

Anneler Günü'nde ne hediye alınır?

Anneler gününde annenize hediye alma konusunda uzman ekibimiz size şunları önermektedir:

  • Lazer Epilasyon Cihazı: Annelerin en çok kullandığı kişisel bakım aletlerinin başında epilasyon cihazı gelir. Bu iş için 1300 lira para biriktirmek gerekir. Anneler günü hediyesi almak için en az 3-4 ay öncesinden maddi olarak hazırlık yapabilirsiniz. Epilasyon cihazı için sadece harçlık biriktirmek dışında babanızdan da bu konuda yardım almalısınız.
  • Çaycı: Annelerinizin zahmetsiz ve kolay bir şekilde çay hazırlamasını sağlayan bir çaycı için 220 lirayı gözden çıkarmanız gerekir. 1700 watt gücü ile suyu hızlı ısıtan ve kısa sürede çay hazırlayan çaycılar anneler gününün en popüler hediyelerinden birisidir. Kalabalık günlerde anneler misafirlerine kısa sürede çay ikram edebilir. Çaycı ile annelerinizi mutlu edebilirsiniz.
  • Nevresim takımı: Annelerimizin güzel bir uyku çekmesi için annelerinize nevresim takımı alabilirsiniz. Bu iş için en az 200 lirayı gözden çıkarmalısınız. Renk seçerken annelerinizin sevdiği renkleri tercih etmelisiniz. Sade ve gösterişsiz nevresimler annenizin hoşuna gidebilir. Kaliteli ve sağlam nevresim takımları almaya özen gösterin.

  • Parfüm: Annelerinizin güzel kokması için annelerinize hediye olarak parfüm alabilirsiniz. Annenizin sevdiği kokuları bilip ona göre parfüm alırsanız doğru seçim yapmış olursunuz. Parfüm markası konusunda annenizin sevdiği ve kullandığı markaları tercih etmelisiniz. Bunun için halihazırda kullandığı parfümleri seçebilirsiniz.
  • Kolye: Anneler kolyeyi sever. Kolye seçiminde altın gümüş seçenekleri bulunur. Seçim yaparken bütçenize uygun davranmalısınız. Bütçe sıkıntınız yoksa altın kolye bütçe sıkıntınız varsa gümüş kolye alabilirsiniz. Hediyenin maddi değerinden çok manevi değeri önemlidir. Bu yüzden annelerinizi pahalı hediyelere boğmaya çalışmayın. Gümüş de olsa altın da olsa annenizi mutlu edecektir. Altın kolye için 550 lira gümüş için ise en az 250 lira bütçe ayırmalısınız.
  • Eşarp: Anneniz sık kullanıyorsa eşarp alabilirsiniz. Bu işi 100 lira gibi düşük bir bütçe ile yapabilirsiniz. Renk ve desen seçiminde teyzenizden ya da annenizin yakın arkadaşlarından destek alabilirsiniz.
  • Ayakkabı: Annenize şık ve rahat bir ayakkabı alabilirsiniz. Ayakkabı seçerken annenizin ayak numarasına uygun olarak seçmeye özen gösterin. Ayakkabı aldığınız yere mutlaka ayak numarası uymazsa değiştirmek için gelebileceğinizi söyleyin. Bazı firmalar değişim kabul etmemektedir. Ayakkabı için en az 80 lira bütçe ayırmalısınız.
  • Çanta: Annelerin en çok kullandığı eşyalardan birisi çanta dır. Çantalarını kollarından düşürmezler. Çanta alırken çantanın hafif şık ve kibar olmasına dikkat edin. Çantanın göz sayısının çok olmasına, kullanışlı ve ergonomik olmasına dikkat edin. Çanta için en az 50 lira bütçe ayırmalısınız.

You May Also Like