Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi Nasıl Olunur, Maaşları Ne Kadar?

Üniversitelere yeni açılan bölümler arasında yer alan Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi bölümüne girip burada eğitim almak isteyenlerin merak ettiği soruların cevaplarını açıklamak istiyoruz. Mühendislik fakültesi bünyesinde eğitim veren bölümün eğitim süresi 5 yıldır.  Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi bölümüne girmek isteyen adaylar, hangi üniversitelerde bu bölümlerin bulunduğunu ÖSYM tercih formundan öğrenebilirler.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi Nasıl Olunur?

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde yer alan Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi bölümünü okuyarak sizlerde bu alanda meslek sahibi olabilirsiniz. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi bölümü, İş alanı gelişme gösteren bölümler arasında yer almakta. Eğitim süresi bazı üniversitelerde 4 yıl bazılarında hazırlık ile beraber 5 yıl. Bu bölümden mezun olan kişilerin aynı zamanda meslek liselerinde öğretmenlik yapma şansları da bulunmaktadır.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurumunda Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi olarak işe başladığınız zaman alacağınız rakamın ortalama olarak 3 Bin 500 TL civarında olduğunu belirtmek istiyoruz. Ancak bu alanda özel sektör üzerinde işe başlayacaksanız maaşınızın sizin tamamen kişisel gelişiminize bağlı olarak değişkenlik göstereceğini belirtmek istiyoruz. Özel sektör üzerinde Ağaç İşleri Endüstri Mühendisinden mezun olanların alacakları ilk maçları 2 Bin 500 TL ile 3 Bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Eğer özel sektörün aradığı özellikleri taşıyorsanız maaşınızın bu rakamın üstüne çıkması mümkündür.

Mebilgi

You May Also Like